SEMİNER ÖDEVİ NASIL YAZILIR?

Seminer Ödevi Nasıl Yazılır? : Seminer dersi yüksek lisans döneminde alınması gereken derslerden bir tanesidir. Seminer dersi sonrası seminer ödevi hazırlanır ve gerekirse ( istendiği takdirde) ödevin  sunumu da yapılır. Peki seminer ödevi Nasıl yazılır? Seminer ödevi tez gibi yazılır diyebiliriz. Seminer yazma aşaması özetle şöyle olmaktadır;

Önce konu belirleme aşaması olur. ( yüksek lisans tez konunuza yakın seçebilirsiniz teziniz yazarken de size kolaylık sağlaması açısından) Konunuz belirlendikten sonra konu ile alakalı bu alanda yazılmış akademik yazılar araştırılır. ( kaynak taraması yapılır)

Kaynak taraması aşamasından  sonra içerik oluşturulur. (Bu kısımda içindekiler dizinizi oluşturmanız çalışmanız açısından size kolaylık sağlayacaktır. Aynı zamanda rehberiniz olacaktır.) Son aşamada artık seminerinizi yazmaya başlayabilirsiniz.

Seminer yazarken kaynakça gösterilmeli, intihal ( benzeşim) oranına dikkat edilmelidir. Enstitünün yazım kurallarına göre yazılmalıdır.

SEMİNER YAZILMASA OLUR MU?

Seminer ödevi yapılmadan tez dönemine geçilemez. Tez dönemine geçmek için seminer teslim edilmesi gerekmektedir. Tez yazımına geçmeden önce sizin için bir prova niteliğindedir diyebiliriz. Seminer konu bulmakta, yazımında, kaynak araştırması yapma konusunda desteğe ihtiyaç duyarsanız web ekibi yanınızda bulunmakta ücretsiz destek hattını arayabilirsiniz.