Ekonometrik Analizler | Türkiye'nin En Büyük Tez Proje Yazım Merkezi
Whatsapp: (+90) 850 346 88 93 - Mail : info@tezyazimdunyasi.com
previous arrow
next arrow
Slider

Uzman Ekip

Tüm çalışmalarınızı alanında uzman hocalarımız tarafından hazırlanmaktadır.

İletişime Geç

Düşük Ücret Garantisi

Türkiye’de ilk ve tek düşük hizmet garantisi ile çalışmalarınız hazırlanmaktadır.

İletişime Geç

Koşulsuz İade

Yazılan çalışmalarda tarafımızca olan hata veya yanlışlıklarda, koşulsuz ücret iade garantisi.

İletişime Geç

EKONOMETRİK ANALİZLER

Ekonometrik Analiz ve Bulguları Yorumlama

Son zamanlarda, yüksek lisans, doktora ve bilimsel makalelerde belirli bir model çerçevesinde söz konusu hipotezlerin analiz edilmesi ve elde edilen bulguların yorumlanması büyük önem arz etmektedir. Bu konularda profesyonel uzmanlardan destek alımı da kaçınılmazdır. Alanlara göre kullanılan program değişiklik göstermekle beraber, en sık SPSS ve Eviews programları kullanılmaktadır. Söz konusu parametreler arasındaki ilişkilerin ortaya konulmasında özellikle, regresyon modelleri, çoklu regresyon, input/output modelleri, makro ve mikro ekonomik modeller, Granger nedensellik analizleri, optimizasyon ve bölgesel modellere başvurulmaktadır. Başlıca analizler ise regresyon (En küçük kareler yöntemi, Ki Kare testleri, White ve reste testleri), panel veri analizi (ADF ve PP durağanlık testleri), zaman serisi analizleri (AR, ARMA, ARIMA, LM ve Birim Kok testleri, VAR modeli), eşbütünleşme  (Granger nedensellik testleri) ve yatay kesit analizleri konusunda destek almak istiyorsanız doğru danışmanlık merkezindesiniz.  

SPSS ve bulguları yorumlamada da danışmanlık hizmetleri verilmektedir. SPSS analizinde yapılan geçerlilik, güvenilirlik analizi, faktör, frekans, varyans, regresyon, korelasyon analizleri, t testi ve ANOVA testleri konusunda danışmanlık verilmektedir. Saha araştırması yapabilmek için gerekli olan anket hazırlanması konusunda da danışmanlık söz konusudur. 


Tez Yazım Dünyası 5846 sayılı Fikri ve Sanat Eserleri kanunu kapsamında akademik çalışmalarda danışmanlık hizmeti sunmaktır. Çalışmalarınızda resmi olarak çalıştığınız danışmanınızın sizi doğru yönlendirme ve araştırmalarda yetersiz kaldığı ya da yeterince ilgilenmediği noktada, çalışmalarınızın belirlenen takvime uygun ve talep ettiğiniz kriterler dahilinde danışmanlık hizmetini vermektedir.
Online ziyaretçi sayıcı ile sitemizdeki günlük ziyaretçi detaylarını görebilirsiniz.
Back to Top

“Baş+arı: “Baş” olmak için “arı” gibi çalışmak gerekir. “

Mümin Sekman
Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabilirim?