Nicel Analizler | Türkiye'nin En Büyük Tez Proje Yazım Merkezi
Whatsapp: (+90) 850 346 88 93 - Mail : info@tezyazimdunyasi.com
previous arrow
next arrow
Slider

Uzman Ekip

Tüm çalışmalarınızı alanında uzman hocalarımız tarafından hazırlanmaktadır.

İletişime Geç

Düşük Ücret Garantisi

Türkiye’de ilk ve tek düşük hizmet garantisi ile çalışmalarınız hazırlanmaktadır.

İletişime Geç

Koşulsuz İade

Yazılan çalışmalarda tarafımızca olan hata veya yanlışlıklarda, koşulsuz ücret iade garantisi.

İletişime Geç

NİCEL ANALİZLER

SPSS, Amos, R, Lisrel vd.

Nicel analiz dendiğinde ilk akla gelenler sosyal alanda yapılan anket ve ölçek uygulamalarıdır. Bir de bunun yanında tıp çalışmalarında gerçekleştirilen istatistiksel yöntemler yer almaktadır.

Nicel analizlerde çoğunlukla SPSS programı kullanılmaktadır. Bunun yanında Lisrel, R, vb. programlar bulunsa da tecrübelerimiz 10 çalışmadan yaklaşık 9’unun SPSS ile yapıldığını göstermektedir.

Bu nedenle kadromuzda her zaman SPSS analizlerinizi yapabilecek danışmanlarımızın olduğunu belirtelim. Diğer programları kullanan danışmanlarımız da bulunmaktadır. Her gün kadromuza yeni uzmanlar da katılmaktadır. Bu ne nedenle nicel analiz konusunda Tez Yazım Dünyası olarak aramanızı tavsiye ederiz. Tez danışmanlığı yapan firmamız analiz konusunda da oldukça iddialıdır. Çünkü analizleriniz danışman hocanızın onayını alana kadar itina ile takip edilir.

Bu sürecin daha kısa ve istenen şekilde sonuçlanması için size birkaç tavsiyemiz olacak:

  1. Eğer yolun başında iseniz, hipotezleriniz ve anketleriniz/ölçekleriniz/testleriniz arasında uyum olmasına dikkat ediniz.  Yani sorulması unutulan bir soru, aklınıza sonradan gelebilecek hipotezinizi oluşturmanızı engelleyecektir.
  2. Verilerinizi girerken çok dikkatli olun. Sonradan kişi eklemek veya var olan üzerinde değişiklik yapmak tüm analizlerin tekrarını gerektirebilir.
  3. Tezinizde yer almasını istediğiniz tabloları, bakılmasını istediğiniz ilişkileri danışman hocanızla görüşmeniz oldukça önemli. Diğer bir deyişle tez de bulgular kısmında yer alacak tabloların isimleri belirlemeniz iyi olur. Çünkü danışman hocaların beklentileri birbirinden farklı oluyor.  Bu durumda yeni yeni tablolar eklemek gerekebiliyor.
  4. Danışman hocanızdan sekil olarak bir örnek istemeniz yine önemli bir konu. Kimi hoca gölgeli bir tablo isterken kimisi gölgelendirme istemez. Kimisi ortalama ve standart sapmayı ayrı kolonlarda göster derken kimisi aralarına +_ işareti de koymanızı bekler.

Tez Yazım Dünyası 5846 sayılı Fikri ve Sanat Eserleri kanunu kapsamında akademik çalışmalarda danışmanlık hizmeti sunmaktır. Çalışmalarınızda resmi olarak çalıştığınız danışmanınızın sizi doğru yönlendirme ve araştırmalarda yetersiz kaldığı ya da yeterince ilgilenmediği noktada, çalışmalarınızın belirlenen takvime uygun ve talep ettiğiniz kriterler dahilinde danışmanlık hizmetini vermektedir.
Online ziyaretçi sayıcı ile sitemizdeki günlük ziyaretçi detaylarını görebilirsiniz.
Back to Top

“Baş+arı: “Baş” olmak için “arı” gibi çalışmak gerekir. “

Mümin Sekman
Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabilirim?