Anket Analizi

Kurumumuzda Üniversite ve Şirketlere özel anket analizi seçenekleri bulunmaktadır. Anket Analizi hizmetlerimizden bazıları aşağıda açıklanmıştır;

Müşteri Segmentasyonu ve Profili

Yeni ürün tekliflerini belirlemek veya kişiselleştirilmiş bir pazarlama kampanyası geliştirmek istiyorsanız, müşteri segmentasyonu, kaynakları dağıtmak ve hem yüksek hem de düşük kârlı müşterilerden maksimum değer elde etmek için temel dayanaktır. Uzmanlarımız, hem demografik segmentasyon verilerini hem de gelişmiş kümeleme segmentasyonu tekniklerini şu amaçlarla kullanır:

 • Müşterilerin ihtiyaçları, davranışları, demografileri ve sosyal profillerine göre anlamlı ve ölçülebilir bölümleri veya mikro parçaları açıklamak için pazar bölümlemesini gerçekleştirin
 • Her segmentin ve hedef segmentlerin gelir potansiyelini, kar potansiyeline ve şirketinizin onlara sunma kabiliyetine göre belirleyin.
 • 360 ° müşteri görünümünde  gelecekteki davranışları tahmin etmeye yardımcı olmak için eksiksiz bir müşteri profili edinin.
 • Ürünleri, hizmetleri, pazarlama ve dağıtım stratejilerini her segmentin ihtiyaçlarına göre uyarlamak için hedef pazar analizi kullanın
 • Her segmentin performansını ölçün ve zaman içinde segmentasyon yaklaşımınızı optimize edin

Pazar Boyutlandırma ve Fırsat Analizi

Uzmanlarımız, pazarınızın tam bir resmini sağlamak için sendikasyon raporları, ikincil veriler, birincil araştırma çalışmaları, sosyal medya istihbaratı, endüstri uzmanları, dahili veriler ve diğer kaynaklardan bilgi sentezler. Yaklaşımımız, her veri noktasının ve çıkarımın, piyasa ve fırsat büyüklüğünü formüle etmek için çeşitli kaynaklardan yararlanırken, birden fazla geçerlilikten geçmesini sağlar.

Pazar Boyutlandırma ve Tahmini:

Toplam pazarınızın ve adreslenebilir pazarın (nüfus büyüklüğü ve ödeme yapabilen) büyüklüğü nedir? Bu, pazarın işletmenizle ilgilenecek kadar büyük olup olmadığını yanıtlamaya yardımcı olur.

Pazar Fırsatı Analizi: Fırsatlarınız

neler? Hangi segmentlere odaklanmalısınız? Büyüme nasıl görünüyor ve önemli sürücüleri neler? Rakipler kimler? Genel pazar potansiyeli nedir?

Trend Analizi ve Piyasa Haberleri:

Piyasada ortaya çıkan önemli trendler nelerdir? Piyasadaki en son haberler neler?

İhtiyaç Değerlendirmesi:

Pazar gereksinimleri farklı ülkeler ve coğrafyalara göre değişir. Ürününüzün, hizmetinizin ve tanıtımınızın yeni pazarın ihtiyaçlarına uygun şekilde nasıl uyarlanacağını anlamak, başarınız için hayati önem taşımaktadır.

Değer Zinciri Analizi:

En verimli ve etkili olmak için optimum kanal stratejisi ve hangi aracıları kullanmanız gerekir?

Fiyatlandırma:

Yeni hedef pazarda ürünlerinizi ve hizmetlerinizi nasıl fiyatlandırabilirsiniz ?

Sosyal Medya Analizi

Metin verilerinin ortasında gizlenmiş zengin müşteri fikirleri vardır. Ancak soru her zaman “Nereye başlıyoruz?” Diye kalmaya devam ediyor. Uzmanlarımız, şirketlerin metin içeriğinin anlaşılmasını sağlamasını, akranları üzerinde kritik rekabet avantajı sağlamasını, önemli iyileştirme alanları sağlamasının ve iş akışlarını düzene koymadaki artan nöbeti sağlamasını sağlıyor. Anahtar alanlar şunları içerir:

Fikir Madenciliği & Duyarlık Analizi

Makine öğrenimini ve yapay zekayı birleştirerek, konuşmaların tonalitesini (pozitif, negatif, nötr) anlamanıza yardımcı oluruz. Hayranlarınızın ve takipçilerinizin görüşlerini analiz edebilir ve insanların neler tartıştığını ve markanızı nasıl algıladıklarını görebilirsiniz.

Marka İzleme ve Rekabet Analizi

Tüm rakip markaları sosyal medyada izlemek ve işletmeleri karşılaştıran web sitelerini ve portalları gözden geçirmek. Markanızın anahtar etkileyicilerini, topluluklarını ve savunucularını tanımlayın.

Yazı Üretimi

Sosyal medya, şirketler için potansiyel müşteriler aramak için bir altın madeni. Önemli bir konuşma konseptini tanımlayın – satın alma niyeti – potansiyel müşterileri oluşturmak için tweet’leri ve yorumları kullanın.

Moda analizi?

Sosyal medya analizlerinizi önceki raporlardan gelen verilerle karşılaştırın. Duyurular, ürün lansmanları ve pazarlama girişimleri sonrasında duygular ve konuşmalardaki dalgalanmaların ve düşüşlerin anlaşılmasına yardımcı olun.

Hazine Analizleri

 • Piyasa riski analizi ve ölçümü
 • Türev değerlemesi
 • Karşı taraf kredi riski
 • Varlık yükümlülük yönetimi
 • Risk ve uyumluluk
 • Model geçerliliği

A / B ve Çok Değişkenli Test

A / B testi, hangisinin en iyi performansı sergilediğini veya dönüştürdüğünü görmek için iki veya daha fazla sayfa arasında eşzamanlı bir denemeyi çalıştırmasıdır. Çevrimiçi dünya A / B testi olarak ziyaretçilerin versiyon A ve bir sayfanın sürümü B farklı web sayfası içeriği yaşamaya böylece en yüksek dönüşüm oranı veren sürümünü belirlemek üzere ziyaretçi eylemleri izlemek yaparken web sitenizin trafiğini split sağlar. Dönüşüm, satış elde etmek, daha fazla müşteri adayı almak, ücretsiz deneme veya haber bültenlerine kaydolmak ve bağlı kuruluş bağlantılarına veya banner’lara ulaşmak için olabilir. A / B testi, ziyaretçi katılımını ve sayfalarda geçirilen süreyi ölçerek site performansını iyileştirmek için de kullanılabilir. Test hedefinizi belirledikten sonra, başlık, resim, içerik, harekete geçirici mesaj düğmeleri gibi çeşitli sayfa öğelerini test ederek açılış sayfasını ve sayfa optimizasyonunu iyileştirebilirsiniz.

Çok değişkenli testlerde, çoklu hedefler, nihai hedefe ulaşmada etkili olan ideal kombinasyonu ortaya çıkarmak için birlikte test edilir. A / B testlerinden daha az zaman harcıyor ve toplam örnek büyüklüğünü arttırmak zorunda kalmadan hala doğru sonuçlar elde edersiniz. Çok değişkenli test ile şunları yapabilirsiniz:

Web sayfalarınızı optimize edin ve performansı artırın

Test süresini en aza indir

Yeni tasarım ve fikirleri hayata geçirin

Dönüşüm oranlarını ve sayfa etkinliğini artırın

Test ve optimizasyon uzmanlarımız, A / B Testi veya Çok Değişkenli Test yolculuğunuz boyunca size en uygun numune boyutunu seçmekten, test sürelerini belirlemek için test öğelerini önceliklendirmek ve sonuç olarak bir test kazananına karar vermek için en son teknolojileri kullanırlar.

Anket Analizi

Üniversite öğrencileri için hazırlanmıştır. Bu bölümde akademik yetenekler kullanılmaktadır. Ödev, Tez,Proje ve Makalelerde kullanılan anketler SPSS-24 PROGRAMI İLE YORUMLANMAKTADIR.